Aeroklub ČR Aeroklub Česke Budějovice Plachtařské mistrovství regionů ČR 2004
Pondělí   20:01
22. července 2024
Uživatel:

Heslo:

 


9. 8. 2004   Korigované body

Korigované body:

- soubor8. 8. 2004   Večírek a závěrečný ceremoniál

Fotky
Starší soutěžní dny »Hlas lidu (chat)


JC: Martin Markl jiz neni zena
12. 08. 20:36
I kdyz Martin svym zjevem mozna zezadu svymi vlasy zenu pripominal, bylo pokusem na zvireti zjisteno, ze se jedna o jedince muzskeho pohlavi. Teprve po teto zkousce byly vysledky upraveny tak, aby odpovidaly skutecnosti
Martin F.: Martin Markl je žena?!
12. 08. 09:46
Asi mi něco uniklo, ale proč je Martin Markl uveden v korigovaných výsledcích na 5. pořadí mezi ženami?
Glenn: Cool website
10. 08. 19:02
I just stumbled onto your website, and wanted to let you know that it's very cool! I own a 304C, and recognize photos of some of the hph folks. Good job! Sorry I don't speak the language. What would it take for a visitor to fly at your field? Glenn
JC:
10. 08. 10:31
Asi by nebyl problém zpracovat jakýsi Ranking list i na stránkách AeČR. Ale to by si toho musel někdo ujmout... Prostě nejsou lidi a těch pár už toho má až tak dost.
jipi: korigované body-žebříček pilotů
10. 08. 08:18
je dobre, ze jste vysledky zprecizovali vcetne korigovanych bodu. Ted uz jen chybi je zpracovat na strankach ACR do zebricku pilotu. Tak jako na strankach FAI maji IGC ranking list.
:
09. 08. 22:21
JET bude.
Xeris: CD
09. 08. 19:34
U otevirani druheho CD s IGC soubory a jinymy zajimavymi vecickami se muj computer taky trochu zakuckal, nicmene nakonec ho rozlousknul a chodi pekne.
...více na Chatu »

News

CD-ROM PMR ČR

18. 08. 2004, 15:15     Autor: Markyz

A je to tady!

       ... no konečně!  ;-)

 

Máme pro Vás ke stažení image CD obsahují vše podstatné a téměř vše, co se objevilo na tomto webu. Tedy fotečky, newsy, IGC - záznamy z letových zapisovačů (i originály).

http://regiony.hosin.info/cd/PMR_CR_2004_HOSIN.ISO.zip   (108 MB)


Pokud si nebudete vědět rady s vypálením CD, nebo je stažení tak velkého souboru nad možnosti Vašeho připojení, a není v dosahu žádná dobrá duše, která by Vám pomohla, napište mi (markyz@pohoda.com).

 

Kdo shání pouze originální IGC záznamy, může komplet zatahat zde:

http://regiony.hosin.info/igc/IGC_original.zip     (35 MB)


 


Kompletní soubor CUP

13. 08. 2004, 19:33     Autor: JC
Protože na CD, které jste dostávali ze závodů, jsou tratě a otočné body rozděleny podle vyhlášených disciplín, tak odsud si můžete stáhnout kompletní soubor cup se všemi variantami tratí vyhlášených na regionu s kompletním souborem otočných bod.

Originál IGC soubory

09. 08. 2004, 14:51     Autor: JC

Množí se dotazy, kde seženete původní igc soubory. Ty jsou na CD, které jste dostali ze závodů v adresáři Region po dnech. Zde vyberete příslušný den a adresář Originál IGC.

Volal mně ale Karel Beníšek, že mu nejde CD otevřít. Pokud by tomu bylo u vícero z vás, pak asi někde na webu POHODY uděláme image tohoto CD, které byste si mohli stáhnout.

Během soutěže se také objevily hlasy toužící po vypálených webových stránkách regionů. Včera jsem to s Markýzem projednal a ten slíbil, že se o to pokusí.


Roman Mraček v Rusku špatně spí.

08. 08. 2004, 18:52

Plachtařský guru Roman Mraček si zvyká na nový klub, ruský celek  Letkov Eagles. S týmem, jenž trénuje Miloš Houha a v obraně působí Roman Lanzendorf, se čtyřiadvacetiletý útočník v dubnu dohodl na ročním kontraktu. Teď se alespoň na několik dní dostal do Česka, kde letkovský tým sehrál několik přípravných zápasů v rámci PMRG 2004.

"Už jsem se moc těšil domů, alespoň na těch pár dnů," přiznal v hale hosínského letiště.

Svoje první zahraniční angažmá, při němž se musí vyrovnávat s jazykovou bariérou, novými spoluhráči, odlišným závodním stylem a absencí rodiny, hodnotí člen širšího kádru národního týmu zatím vesměs pozitivně.

"Zejména první dva týdny byly dost těžké, ale už jsem si docela zvykl," přiznal. Dvoufázový trénink a těžké disciplíny mu zaberou většinu dne, večery si krátí u televize, na internetu, nebo si čte.

"Jen nějak poslední dobou špatně spím. V noci se budím, ráno se mi nechce z postele ven a po obědě také nezaberu. A přitom já byl zvyklý spát i devět hodin," posteskl si.

Spolu s dalšími plachtaři z Letkov Eagles bydlí ve čtyřpatrovém panelovém domě, který patří klubu. Bezpečnostní kód chrání celý objekt, aby se do něho nikdo nepovolaný nedostal, všechny služby mají hráči k dispozici.

K volnému používání nyní dostal i vůz, korejské Daewoo. Začátkem září za ním konečně přiletí i budoucí manželka.

V přípravě příliš rozdílů nepozoruje, koneckonců trenér Houha je přece zástupce české školy. Při létání je to ale jiné.

"Těším se na Plzeň, v Plzni se mi strašně líbilo. Fanoušci tam byli jednoduše skvělí," vyznal se plachtař, jehož v roce 2001 draftovala Philadelphia z NHL.

Doufá, že třeba právě v západočeském městě vylepší dosavadní neradostnou bilanci.

Na nedávném turnaji o Pohár prezidenta republiky Baškortostánu v Ufě skončil Letkov Eagles i s obráncem Krzanowskim z Buffala až pátý ze šesti zúčastněných týmů.

Mraček zvítězil ve třech disciplínách, v nichž pokaždé jeho celek prohrál, pod dvě vítězství se podepsal jeho konkurent Martin Pehe. Ten byl navíc vyhlášen nejlepším vozíčkářem  turnaje.

"Určitě by bylo příjemnější vysomrovat nějakou výhru, ale je to teprve začátek, neberu to nijak tragicky. V Ufě jsme měli pět tasků, testovaly se různé varianty, hodně na prdel jsme dostali v
oslabení po večerním pití piva," vypočítal důvody.

Nezbývá než dodat - ať se mu daří !!!

 

Díky moc a moc všem, kteří nám pomohli a na které jsme při vyhlašování zapomněli - viď, Lenko !

 

Děkujeme - odcházíme.

 

HOWGH.

 

Váš ředitel.

 


Úplný konec

08. 08. 2004, 14:19     Autor: JC

Před chvílí skončil závěrečný ceremoniál, Jarda Vach jako šef jury uzavřel soutěž, diplomy byly rozdány, vítězové odměněni.

Všichni chválili stavbu tratí. Tichou vzpomínku jsme věnovali Horácovi, který dnes sedí v meteocentru a vydělává si na chléb. Bez jeho vydatné pomoci bychom se neobešli - to jsou slova stavitele tratí Pepy Buška. Znalost místního terému Pepou a skvělá předpověď Horácem byla polovička úspěchu regionů. Druhou polovinu zajistil Bůh Termoska, který k nám byl během regionů velmi milostivý v dnešním nehostiném roce.

Markýz doufám zveřejní fotky, já mu ještě jednou děkuji za skvělý redakční systém, který mi umožnil vás rychle informovat o událostech na Regionech 2004. Doufám, že i do Zbraslavic se dostaví Tomáš Ulík-Gambáč, aby udělal takové skvělé fotky jako tady v Hosíně.

Jooo, na závěr, pokud uvidíte mezi fotkami tác s buchtami, tak to jsou super a super koláče od manželky Pepy Buška, které bych chtěl poděkovat, že na nás skoro každé ráno myslela nějákou buchtou...


Večírek na závěr

08. 08. 2004, 08:23     Autor: JC

Protože všichni závodníci byli včas doma až na Karla Ertla a Libora Kovaříka, mohli jsme rychle vydat výsledky, které jsme doplnili po jejich příjezdu.

To už na letišti probíhaly přípravy na závěrečný večírek. Pak již se jen opejkaly stejky, popíjelo pivko. Výsledky opékání některými závodníky jsou ve fotogalerii a svědčí o tom, ž zvýšená míra alkoholu opékání neprospívá. Zpívalo se, Had hrál na harmoniku. Závěrečné hudební vystoupení patřilo dvojici kytaristů - Jindrovi Švorcovi a Martinu Reifovi, kteří dojímali přítomná ženská srdce zpěvem sladkobolných  písní. Zvláště Imriškovi visely přítomné dámy na rtech a jejich oči svědčily o nesmírném zájmu, aby tato píseň patřila jen a jen jim.....

Spát se šlo až v ranních hodinách, teď již jen doděláváme diplomy a v 9.00 vypukne vyhlašování vítězů.

Výsledky:

Klubová třída

  1.  Jiří Kupec          AK Medlánky             9437 bodů
  2.  Jiří Kusbach      AK Holešov                9300 bodů
  3.  Ivan Harašta   AK Karlovy Vary         9073 bodů

Kombinovaná třída

 

  1. Martin Hřivna                         AK  Zbraslavice         10254 bodů
  2. Jaroslav Potměšil                   AK  Zbraslavice         10103 bodů
  3. Vratislav Šrám                        AK  Broumov              9491 bodů

Dobojováno...

07. 08. 2004, 18:50     Autor: JC

Tak a je skončeno. Čekáme ještě na logger Karla Ertla, který sedl jen několik kilometrů od letiště a Libora Kovaříka, který je u Telče.

Pokud se podíváte na výsledky, pak uvidíte, jaké rychlosti byly dosaženy a to zejména v kombinované třídě.

Závodníci pomalu balí, chystají se na hangar party. Někteří se radují ze svých výsledků, jiní jsou trochu zklamáni z toho, že na poslední chvíli ztratili svoji pozici, ale tak už to na závodech bývá..

Disciplína byla "v pohodě", jen v první určené oblasti se nedalo zalétnout příliš hluboko pro rozpady, které se zde tvořily. Ukázalo se jasné ovlivnění východní části brázdou nízkého tlaku vzduchu, na kterou upozorňoval Horác ráno na briefingu. Na severu pak fouká silný nárazový vítr. Není nad to, být ve správnou chvíli na správném místě..

Po stránce letové proběhly tyto regiony nad očekávání dobře. Vezmeme-li průběh letošního roku, pak mít tolik letových dní za sebou, není v letošním roce zcela běžné. Pořadatelé si poradili s velkým množstvím kluzáků, výhodou bylo i samostatné létání kombinované třídy. Bylo by jen dobré, aby kombi třída i na regionech létala i na dále.

S celkovým pořadím uvidíme, co udělá převod na korigované body. Ty budou vyvěšeny na těchto stránkách v pondělí. Bylo by již také na čase, aby nominace na jednotlivé třídě na republice probíhala jiným způsobem než doposud, pokud se udrží trend otevřené kombinované třídy na regionech. Pokud se chcete seznámit se způsobem přepočtu na korigované body, pak navštivte stránky AeČR a v sekci Download si stáhněte Soutežní řád AeČR-plachtění.


Poslední disciplína se chýlí k závěru

07. 08. 2004, 16:22     Autor: JC

Počasí je stále skvělé, uvidíte ve fotogalerii až ji Markýz zveřejní - mimochodem spolupráce s ním byla skvělá a doufám, že jsme vytvořili redakční systém, který je možno použít na všech závodech. Systém je velmi intuitivní a snadno pochopitelný. A tak doufám, že se vám naše společná práce líbila a informace byly pro vás dostatečné. Je někdy obtížné v "pracovním" vypětí rychle zveřejňovat výsledky, zejména průběžné, protože prioritní je zpracování výsledků, ale snad se to podařilo.

Všichni závodníci letí, pravděpodobně vyčkávali na zlepšení podmínek v odpoledních hodinách, které věštil Horác, který již prchl s bydlíkem do Zbraslavic - chudák má zítra službu (prý celý týden), mě to čeká v pondělí. Oba také musíme v sobotu do Zbra, kde začíná republika. Doufejme, že počasí bude příznivé jako zde. Počtem 11 disciplin jsme vyrovnali rekord Křižanova z minulého roku, o kvalitě disciplín není nutné ani diskutovat (hehehe, Arture :-P).

A něco informací o závodnících - sedí pouze Kovařík 54 u Telče a Karel Ertl XJ těsně v oranici před letištěm.


Archiv news »

- © Aeroklub České Budějovice, Letiště Hosín - PMR ČR 2004